Originální tapety na Váš počítač

Pozadí na plochu zima

Zimní pozadí na plochu jsou v dnešní době, ale i obecně velice oblíbené, zejména z toho důvodu, že nám dávají možnost pohlédnout na opravdu krásné kouty a úkazy přírody. Velice oblíbené zimní tapety jsou například obrázky z Aljašky. Jedná se o největší stát Spojených států amerických, přičemž zde žije zhruba 620 000 obyvatel. Jedná se o zemi s opravdu divokou přírodou a velkým množstvím rezervací v přírodě, kde také najdeme veliké zásoby ropy a dalších nerostných surovin. Téměř 5 procent Aljašky je pokryto ledovci, přičemž jich tu je celkově až 100 tisíc.

Pokud bychom měli jmenovat plošně největší ledovec, tak by to byl určitě Malaspina Glacier, který pokrývá zemi o rozloze 2200 km čtverečních na pobřežních plošinách, a to mezi zátokou Jakutat Bay a zátokou Ice Bay. K nejznámějším ledovcům dále patří například ledovce Bering, Black Rapids, Canwell, Castner, Columbia a další.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Přírodní tapety a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.

Prohlížeč google chrome - jeden z nejpoužívanějších prohlížečů z dílny google, na celém světě ho používají miliony uživatelů.